شهرقشنگ خودمون 13

زمین گیسی

تو آبادان ما یه جایی هست که معروفه به زمین گیسی..

این زمین گیسی ما جریان ها داره واسه خودش.

اگه اشتباه نکنم حدود 60تا 70 سال پیش بود که پالایشگاه آبادان زباله های نفتی خودشو بیرون از شهر و توزمین دفن میکرده غافل از اینکه یه روزی این شهر قشنگ میخواد پیشرفت کنه و وسعت پیدا کنه.

وسعت پیداکنه و این زباله ها که تو دل خاک این شهر مدفون شدن و گفته ها و ناگفته هایی برا خودشون دارن باید بیفتن وسط پروژه شهرسازی جدید آبادان که اون موقع حومه شهر حساب میشدن.

الان و بعد از طی شدن این سالها کم کم خاک این شهر که این زباله ها رو تو دلش جا داده بود داره صداش درمیاد و میگه من قبلا حومه بودم ولی الان جزء شهر حساب میشم و نمی خوام مردومونم از بوی آزار دهنده و منفور درونم اذیت شن و یه کاری برا این مردم نجیب و رنج دیده  بکنین.

یه کاری کنین که درنبود کمترین امکانات شهری برا این مردم لااقل دیگه این بوی بدرو تحمل نکنن، مگه گناهشون چیه؟؟؟؟

گناهشون چیه که شهرشون رو دوس دارن؟؟؟

بگذریم!!!

من هر وقت میخوام از یه گوشه ی  این شهر براتون بگم کارم میکشه به دردودل و گلایه.

....مونو ببخشین که همش گلایه داروم دست خودوم نیس تو دلوم مونده ای حرفا....

میخوام براتون بگوم که ای زمین گیسی کجان

از طرف بوارده شمالی براتون بگوم :به تهش که برسی یعنی ابتدای جاده خسروآباد سمت چپ جاده خسروآباد میشه زمین گیسی که برامدتی بازار جمعه بود.

از سمت کوی ذوالفقاری براتون بگوم که میشه ایستگاه یک چهل متری.

دقیقا روبروی تانک فارم که قبلا دربارش براتون حرف زده بودم

وقتی به اون محل نزدیک میشین بوی نامطبوعش میزنه به بینی تون که خودشو از راه دور معرفی میکنه و میگه مونوم زمین گیسی که دربارم حرف میزنن.

بدترین فصل برا اون منطقه و ساکنینش فصل تابستونه.

تابستون و شرجی هاش که باعث میشه اون بو توی فضا به صورت خیلی وسیع پخش بشه وبه مناطق بیشتری منتشر بشه و همه یه فیضی ببرن از این سوغاتی پالایشگاه آبادانمون.

ولی یه واقعیتی رو باید براتون بگم که تو این همه سال ما عادت کردیم به این بو ، و ریه هامون اگه این بوی گیس رو استنشاق نکنه بهش بدمیگذره.

یه جورایی آبادان خودشو با آب شور و گرما و گردو غبار و بوی گیس و آتیش پالایشگاهش عجین کرده که مردم آبادان خودشون رو با این شهر عجین میدونن.

تا معرفی منطقه ای دیگر از شهر عاشقان شهر آبادان یا علی وخدانگهدارتون

/ 1 نظر / 67 بازدید
خاطره

وبلاک خیلی خوبی داری. فدای همه بچه های آبادان ، شهری که با وجود همه مشکلاتش بازم دوستداشتنی هستش.